איך ממלאים הצהרת הון?

קיבלתם מכתב בדואר או פנייה מרואה החשבון שלכם בדרישה למלא הצהרת הון? זה יכול להיות קצת מלחיץ בהתחלה, אבל אם עושים את זה נכון וכמובן אם אתם משלמים מס על פי החוק, אין לכם כלל ממה לחשוש. בשורות הבאות נתמקד בתהליך של עריכת הצהרת הון על פי הטופס הייעודי שנשלח אליכם למילוי על ידי רשות המיסים.

 

מהי הצהרת הון?

לפני שנספר לכם איך ממלאים הצהרת הון, נסביר שמדובר בהצהרה המספקת לרשות המיסים תמונה על סך ההון שבבעלותכם בנקודת הזמן של מילוי ההצהרה. בתחילה תתבקשו למלא הצהרת הון ראשונה שתספק בנצ'מרק לרשות המיסים ובעתיד אתם עשויים להידרש למלא הצהרות הון נוספות, אותן תוכל רשות המיסים לבחון ביחס להצהרות קודמות שלכם ולבחון האם ישנו מתאם בין ההון שצברתם ובין סך המיסים ששילמתם בתקופה שחלפה עד הצהרת ההון האחרונה.

 

כיצד למלא את הצהרת ההון?

מרגע שקיבלתם את הדרישה למילוי הצהרת הון, עומדים לרשותכם 120 ימים להגשתה. הגשת ההצהרה מתבצעת על גבי טופס הצהרת הון שיישלח אליכם. טופס הצהרת ההון מחולק למספר סעיפים כדלהלן:

  • נכסים ונדל"ן – פירוט כלל נכסי הנדל"ן שבבעלותכם, לרבות דירה, משרד, מבנה מסחרי, מגרש, קרקע וכדומה.
  • כספים בבנק, בקרנות הון ובביטוח – כלל הכספים העומדים לרשותכם בחשבון הבנק שלכם, בחסכונות, בקרנות למיניהן ובביטוחים הכוללים מרכיב חיסכון.
  • מתנות והלוואות – מתנות בעלות שווי משמעותי כדוגמת רכב, דירה, סיוע כספי, ריהוט וכן הלאה, אותן קיבלתם מכל מקור שהוא, לרבות הלוואות שאותן הענקתם אתם לצד שלישי כלשהו, לרבות קרובי משפחה.
  • רכבים, רכוש והוצאות נוספות – כלל כלי הרכב שבבעלותכם ורכוש/ ציוד שנמצא בבעלותכם.

 

סיוע מקצועי

במילוי הצהרת הון אקסל יכול לסייע לכם לרכז את הנתונים, אבל הוא לא יכול לתת לכם את הטיפים החשובים באמת. במילוי הצהרת הון טפסים, מסמכים ופרטים קטנים יכולים לסבך עבורכם את התהליך כולו ולכן מומלץ לפנות לגורם מקצועי שימלא עבורכם את הצהרת ההון כנדרש.

בלי לחץ וללא חשש, צרו קשר עוד היום עם משרד רואה חשבון פיליפ אוסלנדר בטלפון 054-5552070 לקבלת סיוע מיידי ומקצועי במילוי הצהרת ההון. פרטים נוספים תוכלו למצוא כאן.

שתף את המאמר ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

לפגישת ייעוץ מלאו פרטים או חייגו: 054-555-2070

© כל הזכויות שמורות לפיליפ אוסלנדר – רואה חשבון | נבנה ע"י Adactive

דילוג לתוכן