חקירה במע״מ

אם זומנתם לעבור חקירה במע"מ, או שהגיעו אליכם בכדי לבצע ביקורת מע"מ, אתם לא צריכים להילחץ כל עוד אתם משלמים מיסים כחוק ומתנהלים כמיטב יכולתכם בתום לב, זאת מבלי לגרוע מהאפשרות שתקלות חמורות בהתנהלות החשבונאית שלכם עלולה להוביל לענישה מסוימת, לרוב מידתית.

 

מתי מתבצעת ביקורת ומתי חקירה?

ביקורת מע"מ היא פרוצדורה אותה מבצעות רשויות המס על פי חוק ובמטרה ברורה וחיובית לתפוס עברייני מס. ביקורת זו לא נועדה לאתר עסקים שעשו טעות קטנה וחד פעמית או שאינם מתנהלים בדיוק לפי הספר אבל משלמים מס כראוי. היא נועדה לזהות עסקים שבאופן שיטתי מתנהלים בצורה שמאפשרת להם להעלים מס. ביקורת מע"מ מתבצעת באמצעות ביקור של נציגי מע"מ בבית העסק שלכם וזה יכול לקרות בעקבות זאת שמע"מ זיהה אנומליות בדיווחים שלכם (למשל, דיווחי החזרי מע"מ מופרזים ולא הגיוניים), או בעקבות זאת ששם העסק שלכם עלה בגורל במסגרת מבצעי אכיפה שעורכת מעת לעת רשות המיסים. חקירת מע"מ, לעומת זאת, היא חקירה שמתבצעת במשרדי מע"מ בעקבות חריגות שהתגלו בביקורת ואל החקירה הזאת אתם רוצים להגיע בליווי רואה חשבון לאחר שגם הכנתם איתו את עצמכם.

 

ענישה לאחר חקירה במע"מ

חשוב להבין שרשויות המס ממש לא מחפשות את העוסק הקטן, ולכן כל עוד אתם מתנהלים בתום לב וכל עוד אתם משלמים את המיסים הנדרשים, גם אם יתגלו ליקויים נקודתיים, אתם צפויים לצאת מזה נקיים לחלוטין, אולי עם סנקציה סמלית בכדי להחזיר אתכם אל התלם. יחד עם זאת, אם בבדיקה יתגלו מסמכים מזויפים, צ'קים שלא נרשמו בשום מקום, פערים משמעותיים בין התנועות בחשבון הבנק ובין הנהלת החשבונות וכדומה, אתם בהחלט יכולים לצפות לכך שרשויות המס יצללו לעומק המקרה ובמידה ותתגלה התנהלות עבריינית, גם תוטלנה סנקציות משמעותיות.

בכל מקרה, גם כשהכול נראה אבוד, ישנם דברים רבים שאפשר לעשות ולשם כך אתם זקוקים לאיש מקצוע בדמותו של רואה חשבון. משרד רואה חשבון פיליפ אוסלנדר עומד לרשותכם בכל הקשור להתנהלותכם מול רשויות המס. צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 054-5552070 או בקרו אותנו באתר.

שתף את המאמר ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

לפגישת ייעוץ מלאו פרטים או חייגו: 054-555-2070

© כל הזכויות שמורות לפיליפ אוסלנדר – רואה חשבון | נבנה ע"י Adactive

דילוג לתוכן