מיסוי על הכנסות באינטרנט

כיצד מתבצע מיסוי על מסחר באיביי? מהם הכללים על פיהם נעשה מיסוי על הכנסות באינטרנט? אם אתם מקבלים תשלומים אונליין בכל צורה שהיא, דרך אתר אישי או אתר מכירות כלשהו, כדאי לדעת שחוקי המס בישראל חלים עליכם במלואם, לפחות כל עוד הלקוחות שקנו מכם הם תושבי ישראל ועל כך נדבר בשורות הבאות.

 

מס הכנסה – משלמים כרגיל

אם יש לכם חנות באתר אמזון מיסוי ההכנסות שלכם מאותה חנות מתבצע בדומה לכל עסק אחר בישראל. מס הכנסה הוא מס שנגבה בגין הכנסות של העסק ואין שום משמעות לשאלה מהיכן הגיעו ההכנסות ובאיזה מטבע. בין שמכרתם לתושב ישראל בשקלים ובין שמכרתם לתושב הודו בדולרים, יהיה עליכם להפיק קבלה ו/או חשבונית מס (מייד נסביר) ובסוף כל חודש או חודשיים, לדווח לרשויות המס על סך ההכנסות שלכם וגם לשלם מס הכנסה בהתאם. הדברים, אם שאלתם, נכונים גם לחנויות באיביי, לאתרים עצמאיים ולכל פלטפורמת אונליין אחרת.

 

מע"מ – זה תלוי

בעניין המע"מ ייתכן שתהיה לכם הקלה מסוימת, אבל לא בגלל שאתם מוכרים אונליין אלא בגלל שזה החוק שחל לגבי כל העסקים בישראל. על פי החוק, מע"מ הוא מס המחויב בגין עסקאות שמבוצעות בארץ. במידה ואתם מוכרים את המוצר ללקוח בחו"ל אתם מבצעים למעשה פעולת ייצוא שעליה אין צורך לשלם מע"מ. המשמעות היא שבמקרה כזה, יהיה עליכם להוציא קבלה בלבד ללא תוספת מע"מ. במידה ומכרתם ללקוח בארץ, יהיה עליכם להוציא חשבונית מס ולשלם מע"מ על העסקה.

 

הכלל הוא כי מיסוי על הכנסות באינטרנט הוא אותו מיסוי על הכנסות רגילות. גם עבור חנות ebay מיסים הוא נושא שדורש ניהול וביקורת וגם עבור חנות Amazon מיסים הם חלק משגרת ההתנהלות של העסק המקוון. אם אתם מרגישים שאתם זקוקים למידע נוסף בנושא, תוכלו לקבל פרטים נוספים בעמוד זה, ואם אתם רוצים לצידכם רואה חשבון מקצועי שיעשה את כל מה שהחוק מאפשר בכדי למזער לכם את תשלומי המס, צרו קשר עוד היום עם משרד רואה חשבון פיליפ אוסלנדר בטלפון 054-5552070.

שתף את המאמר ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

לפגישת ייעוץ מלאו פרטים או חייגו: 054-555-2070

© כל הזכויות שמורות לפיליפ אוסלנדר – רואה חשבון | נבנה ע"י Adactive

דילוג לתוכן