מיסוי על הכנסות פאסיביות

דיבידנדים, מניות, השקעות נדל"ן ואפילו מכירות מוצרים ושירותים – כמעט הכל יכול לשמש לצורך יצירת הכנסות פאסיביות, אבל בכדי לדעת האם הכנסות אלה חייבות במס ובאיזה סוג של מס, יש לבחון כל מקרה לגופו כפי שנתאר בשורות הבאות.

 

הכנסות פאסיביות מול הכנסות מיגיעה אישית

מס הכנסה הוא מס החל על הכנסות הנובעות מיגיעה אישית, קרי הכנסות שעלינו לעבוד באופן רציף ושוטף בכדי לייצר אותן. הכנסות פאסיביות, לעומת זאת, הן הכנסות שנובעות לכאורה ממהלך או מודל עסקי ספציפי, שאינו דורש מאיתנו לעבוד עבורן. השכרת דירה היא דוגמא נהדרת להכנסה פאסיבית. גם דיבידנד על מניה או רווחים הזורמים אלינו מהשקעה שלנו בשוק הנדל"ן. אלא שהעניין מיסוי על הכנסות פאסיביות יכול ללכת ולהסתבך. כך למשל, אם כתבתם ספר, מרגע שסיימתם לכתוב אותו אתם מקבלים נתח ממכירות הספר אך לא צריכים לעבוד לשם כך באופן פעיל. אף על פי כן, הכנסות אלה תיחשבנה כהכנסות מיגיעה אישית.

 

יש לבחון כל מקרה לגופו

בבחינת המיסוי על הכנסה פסיבית מס הכנסה הופך למס לא רלוונטי. בגין הכנסות פסיביות קלאסיות, שניתן להוכיח כי אינן מיוצרות באמצעות יגיעה אישית, ישולם מס רווחי הון בשיעורים של 31%-50%. במידה וההכנסות הן פאסיביות בתפיסה העממית, אך לא על פי הגדרות החוק, הן יוגדרו כהכנסות מיגיעה אישית ויחויבו במס הכנסה על פי מדרגות המס השונות. ישנם גם מקרים של הכנסות פאסיביות שאינן חייבות כלל במס – אם אתם משכירים דירה למטרת מגורים, סביר להניח שלא תשלמו כלל מס, על אף שמדובר בהכנסה פאסיבית קלאסית. בהתאם לכך, כל מקרה צריך להיבחן לגופו, אך חשוב לזכור שאם המוצר או השירות שלכם לא זוכה לפטור גורף בחוק, אתם צפויים לשלם מס כלשהו, יהיה זה מס הכנסה או מס רווחי הון.

אם אתם רוצים ללמוד עוד על מיסוי על הכנסות פאסיביות או לברר האם בגין הכנסה פסיבית מס הכנסה הוא המס שאותו אתם צריכים לשלם, פנו עוד היום למשרד רואה חשבון פיליפ אוסלנדר בטלפון 054-5552070 או דרך אתר האינטרנט של המשרד.

שתף את המאמר ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

לפגישת ייעוץ מלאו פרטים או חייגו: 054-555-2070

© כל הזכויות שמורות לפיליפ אוסלנדר – רואה חשבון | נבנה ע"י Adactive

דילוג לתוכן