מיסוי Airbnb

השכרת דירות לתיירים היא לא משהו חדש שלא הכרנו בעבר, אלא שבשנים האחרונות ובזכות מהפיכת האינטרנט, היכולת להשכיר דירה לתיירי חוץ הופכת ליכולת בסיסית מאוד שיכול כל אחד לעשות, בין באופן עצמאי ובין באמצעות אתרים ייעודיים כדוגמת Airbnb. ובכל זאת, מה אומרים כללי המס בנוגע לעניין? הם ישנו מיסוי Airbnb? האם אתם צריכים לשלם מס על ההכנסות שלכם מהשכרת הדירה לתיירים?

 

אם הדירה היא לא למגורים, יש מס

אם יש לכם דירה שאתם משכירים למטרות מגורים ולא משלמים עליה מס, או שאתם יודעים על בני משפחה או חברים שאינם משלמים מס עבור הכנסות שלהם מהשכרת דירה למטרות מגורים, אל תמהרו להסיק מסקנות לגבי הנושא של מיסוי השכרת דירה לתיירים. על פי החוק, דירה המיועדת להשכרה למטרת מגורים עשויה להיות מחויבת במס בשיעור של 0%-10% לפי המקרה, אם כי זה נכון שברובם המכריע של המקרים נקבע שיעור 0%, קרי אין חובת תשלום מס. יחד עם זאת, אם הדירה אינה מיועדת למגורים, ולא משנה לאיזו מטרה אחרת היא משמשת, עליכם לשלם מס בגין הכנסותיכם מהשכרת הדירה.

 

מס הכנסה ומע"מ על דירות המושכרות לתיירים

בדיון על מיסוי השכרת דירה לתיירים, חייבים להפריד בין סוגי המס השונים ולבחון מהם כללי התחולה של כל מס. בעניין מס הכנסה, על השכרת דירות לתיירים אתם משלמים כרגיל בהתאם להכנסות שלכם ולשיעורי המס הקבועים, ממש כמו כל עסק אחר. לעניין מע"מ, אתם עשויים להיות פטורים ממס זה במידה ואתם חוסים תחת ההגדרה של "בית מלון" על פי קריטריונים ייעודיים של משרד התיירות (מתאימה ללינה של מינימום 5 אנשים ובעלת שטח רצפה של לא פחות מ-26 מ"ר). אם אינכם עומדים בתנאים אלה, עליכם לשלם גם מע"מ ולהוציא חשבוניות מס.

רוצים לדעת עוד? רוצים להיות בטוחים אם וכמה אתם צריכים לשלם בגין מיסוי Airbnb ודירות לתיירים? צרו קשר עוד היום עם משרד רואה חשבון פיליפ אוסלנדר בטלפון 054-5552070 או בקרו אותנו באתר.

שתף את המאמר ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

לפגישת ייעוץ מלאו פרטים או חייגו: 054-555-2070

© כל הזכויות שמורות לפיליפ אוסלנדר – רואה חשבון | נבנה ע"י Adactive

דילוג לתוכן