שלבים בפתיחת עסק

הקמת עסק הוא תהליך שדורש מאיתנו כוחות נפשיים, תכנון מוקפד והכנה לקראת הבאות. אבל מעבר להיבטים היזמיים של הקמת עסק, ישנם גם מספר שלבים בפתיחת עסק אותם אתם רוצים להכיר בכדי שתוכלו להשלים את המשימה במהירות ולהתחיל לייצר הכנסות מהעסק. בשורות הבאות נפרט 3 שלבי מפתח שיהיה עליכם לעבור מהשלב היזמי בו אתם מתכננים להקים עסק ועד השלב הפרקטי בו אתם מכינים את התשתית העסקית לייצור הכנסות בפועל.

 

אפיון העסק

בשלב הראשון אתם רוצים לתרגם את החלומות הערטילאיים שלכם למונחים קונקרטיים שיאפשרו לכם לחשוב על המהלך בצורה רציונלית. את זה אתם עושים בשלב האפיון, בו אתם מגדירים את תחום הפעילות של העסק, את הלקוחות הפוטנציאליים שלו, את קהל היעד שלו, את המוצרים או השירותים שאתם מעוניינים למכור ואפילו את ההון שתידרשו להעמיד לטובת הקמת העסק.

 

תכנון ותכנית עסקית

בשלב השני אתם רוצים להעביר את מה שגיבשתם בשלב האפיון למונחים פרקטיים שאפשר לעבוד איתם, ואת זה עושים באמצעות הכנת תכנית עסקית. בתכנית העסקית הכל צריך להיות מפורט כמה שיותר, לכלול מספרים ותחזיות ולתאר את התהליכים העסקיים שאתם אמורים לפתח וליישם על מנת להפעיל את העסק ולהוביל אותו להצלחה.

 

רישום העסק

כעת עליכם להפוך את העסק שלכם לישות רשמית על מנת שתוכלו להתחיל לנהל דרכו את הפעילות המיועדת. בשלב זה יהיה עליכם להחליט על צורת ההתאגדות (עוסק פטור, הקמת עוסק מורשה, חברה בע"מ, שותפות וכן הלאה), לפתוח תיקים במס הכנסה, מע"מ והביטוח הלאומי (במקרה של חברה בע"מ גם רשם החברות) ובבנק שבו ינוהל החשבון העסקי שלכם. בתהליך של פתיחת עוסק מורשה שלבים שונים עשויים לדרוש מכם ידע מקצועי ו/או הגעה פיזית למשרדי רשות המיסים ולכן כדאי ומומלץ להאציל את הנושא של הקמת עוסק מורשה לידיו של רואה חשבון מוסמך שיבצע עבורכם את הכל.

משרד רואה חשבון פיליפ אוסלנדר מציע שירותי פתיחת תיקים בכל רשויות המס ומספק ייעוץ יקר מפז עבור יזמים בתחילת דרכם. צרו קשר עוד היום בטלפון 054-5552070 או דרך אתר המשרד.

שתף את המאמר ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

לפגישת ייעוץ מלאו פרטים או חייגו: 054-555-2070

© כל הזכויות שמורות לפיליפ אוסלנדר – רואה חשבון | נבנה ע"י Adactive

דילוג לתוכן