איך פותחים חברה בע"מ

איך פותחים חברה בע"מ?

לפני שנסביר איך לפתוח חברה בע"מ, חשוב להבין תחילה מה זה חברה בע"מ ואיך זה משפיע על תהליך ההקמה. חברה היא בעצם ישות משפטית עצמאית שעומדת בפני עצמה ממש כמו אזרח מן השורה. הבעלות על חברה מתבצעת באמצעות הון מניות. לחברה יש הון מניות משלה, אשר מתחלק בינה ובין בעליה, שהם גם בעלי המניות בחברה. למעשה, החברה היא הגורם שמולו מתנהל העולם. הלקוחות קונים את המוצר מהחברה ולא מבעליה. רשות המיסים גובה את המיסים מהחברה ולא מבעליה. אם החברה מבצעת עבירה חוקית, היא עומדת לדין, לא בעליה. יחד עם זאת, בעלי החברה אחראים לחברה ואם החברה לא ממלאת את הנדרש ממנה, יכול בית המשפט להטיל את האחריות על הבעלים. זה אומר שגם הכנסות החברה הן של החברה ואת רווחיה מושכים הבעלים מהחברה כדיבידנד עליו משולם מס רווחי הון.

 

וכעת חוזרים לשאלה איך לפתוח חברה בע"מ?

אחרי שהבנו מה זה חברה, די ברור מדוע התהליך של פתיחת חברה הוא מורכב יותר מזה של פתיחת עוסק מורשה או פטור. תהליך פתיחת החברה מתחיל בהגדרת הון המניות של החברה ויש כללים חשבונאיים  מקובלים שעל פיהם נקבע הון זה. לאחר מכן יש לרשום את החברה אצל רשם החברות ולאחר שהחברה הפכה לישות קיימת, יש לפתוח עבורה חשבון בנק ואז גם ניתן לפתוח עבורה תיק מע"מ, תיק ניכויים במס הכנסה ותיקי מס נדרשים, אם נדרשים (למשל מס קנייה). על פי החוק, כמעט כל צעד שעושה החברה דורש אישור של עורך דין ורואה חשבון. הנהלת החשבונות של החברה חייבת להתבצע על ידי מנהל חשבונות מוסמך בפיקוח רואה חשבון על פי שיטת הנה"ח כפולה.

 

מכל מה שאמרנו לעיל, התשובה הטובה והנכונה ביותר לשאלה איך פותחים חברה בע"מ היא – בסיוע רואה חשבון. בחרו רואה חשבון שילווה את החברה והפקידו בידיו כבר בהתחלה את המשימה של הקמת החברה. בלאו הכי הוא יצטרך לאשר כל צעד ושעל, אז תנו לו כבר לטפל בכל מלכתחילה.

 

משרד רואה חשבון פיליפ אוסלנדר מלווה עשרות רבות של חברות בע"מ, מייעץ להן בכל הנושא של חבות מס, מנהל עבורן את השגרה החשבונאית השוטפת ומייצג את בעליה מולה ומול הרשויות. בין היתר, מציע המשרד שירות פתיחת חברה בע"מ בדרך הקלה, המהירה והזולה ביותר. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 054-5552070.

שתף את המאמר ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

לפגישת ייעוץ מלאו פרטים או חייגו: 054-555-2070

© כל הזכויות שמורות לפיליפ אוסלנדר – רואה חשבון | נבנה ע"י Adactive

דילוג לתוכן