מה ההבדל בין עוסק מורשה לחברה בע"מ

מה ההבדל בין עוסק מורשה לחברה בע"מ?

את השורות הבאות אנו נקדיש לשאלה מה ההבדל בין עוסק מורשה לחברה בע"מ, אבל את ההחלטה לגבי האופן בו תקימו את העסק שלכם בהתאגדות עוסק מורשה או חברה בע"מ, אתם רוצים לקבל לאחר התייעצות עם רואה חשבון, שבלאו הכי תזדקקו לשירותיו בהמשך הדרך. ככלל, ההבדל המהותי בין עוסק מורשה ובחברה בע"מ הוא זהות הבעלים של העסק. עוסק מורשה הוא אדם, אתם למשל, שהוא הבעלים של העסק. במקרה של חברה בע"מ, החברה היא בעלת העסק ואתם הם בעלי החברה. ההבדל המהותי הזה גוזר שורה של הבדלים החל מיום הקמת העסק והלאה ועל המרכזיים שבהם נעמוד בשורות הבאות.

 

הבדלים מרכזיים בין עוסק מורשה וחברה בע"מ

בעוסק מורשה אתם הם הבעלים של העסק ומספר הזהות שלכם הוא מספר העסק. המיסים שחלים עליכם הם המיסים הכלליים על עבודה כשאת החשבונות אתם יכולים לנהל בעצמכם או בסיוע מנה"ח ובסוף השנה עליכם להגיש דו"ח שנתי באישור רואה חשבון. זיכויים, ניכויים, קנסות, תביעות או כל פעולה שמבוצעת מול העסק שלכם, מבוצעת למעשה מולכם עצמכם.

 

חברה בע"מ היא ישות משפטית שעומדת בפני עצמה. יש לה הון מניות משלה ואתם כבעליה מחזיקים במניות הללו או בחלקן. על החברה חל מס חברות שהוא מס ההכנסה של החברות וכל יתר המיסים האחרים. בנוסף, על החברה לשלם אגרת רשם חברות בתחילת כל שנה. הנהלת החשבונות חייבת להתבצע על פי השיטה הכפולה על ידי מנה"ח מוסמך ובפיקוח רואה חשבון. משיכת רווחים מהחברה אפשרית דרך תלוש משכורת או כדיבידנד עליו משולם מס רווחי הון. זיכויים, ניכויים, קנסות, תביעות וכל פעולה שמבוצעת מול העסק שלכם, מבוצעת למעשה מול החברה עצמה. יחד עם זאת, יכול בית משפט להטיל אחריות על בעלי החברה, אם קיים חשד לרשלנות, הונאה או כל התנהלות בלתי חוקית אחרת מצד בעלי החברה

 

בשורה התחתונה, בהתלבטות בין עוסק מורשה או חברה בע"מ, עוסק מורשה הוא מודל פשוט, קל וזול יותר (אין אגרת רשם חברות וניהול החשבונות זול יותר). יחד עם זאת, ברמת הכנסות מסוימת, ישנה כדאיות מיסויית להתאגדות במודל חברה בע"מ.

 

את ההחלטה עוסק מורשה או חברה בע"מ אתם בכל מקרה לא רוצים לקבל לבד ומשרד רואה חשבון פיליפ אוסלנדר עומד לרשותכם עם כל התשובות והסיוע הנדרש לכם, ולאחר מכן גם עם ליווי צמוד בהקמה ובהתנהלות השוטפת. לפרטים נוספים, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 054-5552070.

שתף את המאמר ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

לפגישת ייעוץ מלאו פרטים או חייגו: 054-555-2070

© כל הזכויות שמורות לפיליפ אוסלנדר – רואה חשבון | נבנה ע"י Adactive

דילוג לתוכן